fraukeil

Bułgarska i wschodnioeuropejska zima

1 komentarz

http://www.krytykapolityczna.pl/artykuly/ue/20130313/bulgaria-czara-goryczy-sie-przelala

Wreszcie wyczerpujący, ciekawy tekst o kryzysie politycznym, społecznym i ekonomicznym w Bułgarii. Dotąd w tzw. „mainstreamowych” polskich mediach bardzo trudno było znaleźć rzetelne informacje o fali ulicznych protestów na Węgrzech, Słowenii, w Kosowie, Macedonii.
Jakbyśmy, przywiązani do własnych mitów o roku 1989, woleli zapomnieć o tej części Europy, która przecież także doświadcza konsekwencji procesu transformacji.

Reklamy

Autor: fraukeil

Marta Keil - kuratorka projektów teatralnych i tanecznych. Od 2012 wspólnie z Grzegorzem Reske jest kuratorką festiwalu Konfrontacje Teatralne w Lublinie (www.konfrontacje.pl). Inicjatorka i kuratorka East European Performing Arts Platform (www.eepap.culture.pl). Współpracowała jako kuratorka i dramaturżka m.in. z Aną Vujanović i Rabih Mroué. W latach 2014 i 2015 prowadziła dział Kuratorsko-Dramaturgiczny Teatru Polskiego w Bydgoszczy (www.teatrpolski.pl) oraz była kuratorką Festiwalu Prapremier w 2015 i współautorką jego nowej formuły (www.festiwalprapremier.pl). Jedna z inicjatorek i kuratorek projektu Identity.Move!(www.identitymove.eu). Pracowała m.in. w Instytucie Adama Mickiewicza i Krakowskich Reminiscencjach Teatralnych. Redaktorka książki "Dance, Process, Artistic Research. Contemporary Dance in the Political, Economic and Social Context of <> of Europe", opublikowanej w roku 2015. Doktorantka w Instytucie Sztuki PAN.

One thought on “Bułgarska i wschodnioeuropejska zima

  1. Bulgaria kojarzy mi sie z miejscem, do ktorego warto pojechac na stopa i zwiedzac do upadlego. coz … w kazdym kraju jakies niesnaski, w tym przypadku zasmucajaco powazne. pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s